Zadzwoń do nas 533 575 185

Zawsze 30 dni
na zwrot!

Gratis od Boneto
do każdego zakupu!

Możliwość dostawy w ciągu 1-2 dni roboczych!

Dbaj o Siebie
oraz o środowisko

Kategorie
Cena
Działanie
Problem skórny
Składniki aktywne
Marki
Aloesove 1
Bielenda Professional 5
Bioderma 1
Health Labs Care 1
Institut Esthederm 2
La Roche-Posay 4
Paese 1
Sylveco 1
Vichy 2

Odpowiednia pielęgnacja skóry twarzy polega na zastosowaniu dobrej jakości produktów dopasowanych do rodzaju cery. Chcąc odpowiednio zadbać o skórę warto włączyć do codziennej pielęgnacji hydrolaty do twarzy. Świetnie sprawdzą się zarówno w przypadku pielęgnacji cery suchej, jak i cery tłustej. Na czym polega ich fenomen? Jakie mają właściwości? Jak poprawnie stosować hydrolat? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Co to jest hydrolat?

Hydrolat jest produktem uzyskiwanym w procesie destylacji roślin parą wodną. Z tej samej destylacji powstają olejki eteryczne. Hydrolat to woda podestylacyjna (tzw. woda kwiatowa), która zawiera rozpuszczone substancje roślinne oraz śladowe ilości olejków eterycznych. Co warto podkreślić, nie da się go uzyskać ze zmieszania ze sobą wody z olejkami. Hydrolat to bezpieczny produkt, który można stosować bezpośrednio na skórę oraz włosy i posiada szereg pozytywnych właściwości.

Jakie właściwości mają hydrolaty?

Właściwości hydrolatów odpowiadają właściwościom olejków eterycznych pozyskiwanych z konkretnych roślin. Woda roślinna nawilża skórę, wspiera regenerację naskórka i mikrokrążenie skórne. Istotne są również właściwości antyoksydacyjne i antybakteryjne. Hydrolat działa antyseptycznie, reguluje wydzielanie sebum oraz zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry. Do najpopularniejszych hydrolatów należą:

  • hydrolat różany – pozyskiwany przez destylację wodną płatków róży damasceńskiej. Regeneruje skórę oraz dba o jej odpowiedni poziom nawilżenia. Dodatkowo przyspiesza gojenie się ran, wykazuje działanie antyoksydacyjne i koi podrażnienia. Nadaje się do pielęgnacji cery każdego typu.
  • hydrolat oczarowy – wykazuje silne działanie antyseptyczne, a dodatkowo wzmacnia naczynia krwionośne i łagodzi podrażnienia. Świetnie nadaje się do pielęgnacji skóry wrażliwej i cery trądzikowej.
  • hydrolat lawendowy – działa kojąco, przyspiesza regenerację naskórka, ma właściwości tonizujące. Sprawdzi się do skóry mieszanej i problematycznej. Dodatkowo działa antyoksydacyjnie i polecany jest do codziennej pielęgnacji cery dojrzałej.
  • hydrolat lipowy – łagodzi podrażnienia, zmniejsza zaczerwienienia skóry i stany zapalne. Ze względu na swoje właściwości antybakteryjne hydrolat z kwiatów lipy doskonale nadaje się do cery naczynkowej i skłonnej do alergii.
  • hydrolat z kwiatów pomarańczy (hydrolat neroli)- jedną z jego cennych właściwości jest zdolność do hamowania rozkładu kolagenu, dzięki czemu hamuje procesy starzenia skóry. Ponadto działa antybakteryjnie, ściąga pory i wyrównuje koloryt cery. Nadaje się do każdego rodzaju skóry.

Jak stosować hydrolaty do twarzy?

Woda kwiatowa przywraca naturalne ph skóry. W związku z tym należy stosować je po myciu cery. Najprostszym sposobem jest zaaplikować niewielką ilość hydrolatu na płatek kosmetyczny i przetrzeć nim twarz. Inna forma, odświeżająca mgiełka, świetnie sprawdzi się zwłaszcza w upalne dni czy po wysiłku, gdy skóra jest zmęczona i potrzebuje odświeżenia. Wystarczy delikatnie spryskać twarz, szyję i dekolt. Hydrolat do twarzy można również stosować w formie okładów na oczy i delikatną skórę pod oczami. Do tego zabiegu nadaje się przede wszystkim hydrolat rumiankowy oraz hydrolat aloesowy. Ich właściwości przeciwzapalne, regenerujące i nawilżające zmniejszą cienie pod oczami i odżywią skórę. Nasącz waciki i połóż na oczach na 10-15 minut.

W naszej drogerii znajdziesz wody kwiatowe od renomowanych marek takich jak Bielenda czy Esthederm przeznaczone do każdego typu cery. Świetnie nadają się do oczyszczania skóry, posiadają właściwości regeneracyjne i działanie nawilżające.

Hydrolat a tonik – czym się różnią?

Hydrolaty w związku z tym, że powstają w trakcie produkcji olejków eterycznych to zazwyczaj naturalne kosmetyki pozbawione chemicznych składników, natomiast tonik często posiada substancje zapachowe i przedłużające trwałość konserwanty. Ponadto choć zarówno hydrolat jak i tonik posiadają podobne właściwości i świetnie sprawdzają się w codziennej pielęgnacji skóry to jednak hydrolat, w przeciwieństwie do toniku ma znacznie więcej zastosowań, nie tylko dotyczących twarzy. Zmieszany z porcją glinki może być formą maseczki, a w połączeniu z ulubionym olejem lub szamponem służyć także do mycia lub olejowania włosów.