Zadzwoń do nas 533 575 185

Zawsze 30 dni
na zwrot!

Gratis od Boneto
do każdego zakupu!

Możliwość dostawy w ciągu 1-2 dni roboczych!

Dbaj o Siebie
oraz o środowisko

Kategorie
Cena
Działanie
Problem skórny
Składniki aktywne
Marki
Bielenda Professional 35
Ecocera 1

Zadbana, pełna blasku i zdrowego kolorytu twarz jest naszą wizytówką. Nic dziwnego, że powinniśmy poświęcać dużo uwagi odpowiedniej pielęgnacji. Dobrej jakości żel do mycia, serum i krem to podstawa. Jednak od czasu do czasu nasza skóra potrzebuje solidnej dawki nawodnienia i odżywienia. Rozwiązaniem jest zastosowanie maski. Dziś przyjrzymy się bliżej, znanym od dawnych czasów, maskom w proszku. Jakie sprawdzą się najlepiej? Na co zwrócić uwagę?

Charakterystyka masek w proszku

Maseczka w proszku jak sama nazwa wskazuje ma postać mocno zmielonego proszku, który po zmieszaniu z wodą lub hydrolatem przybiega gładką konsystencję przypominającą krem dzięki czemu łatwo nadaje się do dokładnego nałożenia na twarz. To wygodny produkt, który może być przeznaczony do stosowania na twarz, szyję i dekolt, ale także na okolice oczu, całe ciało lub skórę głowy. Co warto podkreślić, substancje aktywne znajdujące się w proszku wykazują działanie dopiero po zmieszaniu z wodą dzięki temu są znacznie świeższe niż tradycyjne maski w kremie.

Rodzaje maseczek w proszku i ich właściwości

Maseczki w proszku to świetne rozwiązanie w pielęgnacji cery. Co ciekawe, tego typu kosmetyki są stosowane od dawna w azjatyckiej medycynie naturalnej między innymi ze względu na swoje właściwości nawilżające i wygładzające zmarszczki. Do najpopularniejszych rodzajów masek w proszku należą maseczki algowe, glinki i maski enzymatyczne.

Maseczki algowe 

Maseczka algowa zawiera w swoim składzie algi, czyli glony morskie cenione za bogactwo witamin i mikroelementów. Algi morskie skutecznie oczyszczają cerę z toksyn i wspomagają proces złuszczania martwego naskórka. Ponadto maski algowe niwelują podrażnienia, wyrównują koloryt skóry i działają wygładzająco. Nawilżająca maska algowa zapewnia odpowiedni poziom nawodnienia, dzięki czemu skóra przyjmuje zdrowy wygląd i odpowiedni koloryt. Warto podkreślić, że uniwersalne właściwości sprawiają, że maska algowa nadaje się do każdego rodzaju cery zapewniając intensywne nawilżenie i odżywienie.

Maseczki glinkowe 

Istnieją różne rodzaje masek glinkowych i charakteryzują się różnymi właściwościami:

  • glinka zielona – przeznaczona dla pielęgnacji skóry problematycznej i trądzikowej, mieszanej z zaskórnikami i przetłuszczającej się w strefie T;
  • glinka biała – ma zastosowanie w przypadku skóry wrażliwej oraz podrażnionej i suchej;
  • glinka czerwona i żółta – podobnie jak zielona nadają się do skóry trądzikowej, wrażliwej i naczynkowej;
  • glinka różowa – to połączenie właściwości glinki białej i czerwonej;
  • glinka błękitna – posiada mocne działanie polegające na absorbcji sebum, ma podobne właściwości jak glinka zielona, ale silniejsze;
  • glinka ghassoul – to glinka posiadająca najsilniejsze właściwości, dzięki działaniu absorbującemu ma zastosowanie w zmniejszaniu się przetłuszczania skóry głowy.

Maseczki enzymatyczne 

To rodzaj maski, mającej podobne właściwości do peelingów enzymatycznych. W ich skład wchodzą enzymy pochodzące z roślin i owoców. Enzymy to substancje organiczne, które przyspieszają reakcje chemiczne zachodzące w organizmie. Odżywiają, nawilżają, a także poprawiają elastyczność skóry. Enzymy wnikają głęboko w skórę dzięki czemu szybko widać pozytywne efekty stosowania takie jak oczyszczenie porów z zanieczyszczeń, poprawa kolorytu skóry i redukcja przebarwień.

Doskonale sprawdzają się przy każdym rodzaju skóry, ale szczególnie dobroczynne właściwości mają przy cerze problematycznej i trądzikowej. W przypadku cery tłustej pozwalają usunąć nadmiar sebum i regulują pracę gruczołów łojowych, a do tego odżywiają i oczyszczają skórę twarzy. Zawarte w maseczkach składniki aktywne delikatnie złuszczają martwy naskórek, ale równocześnie działają łagodząco i nie podrażniają skóry przez co świetnie nadają się dla cery wrażliwej.

Pozostałe składniki masek w proszku

Do maseczek w proszku dodawane są różnego rodzaju składniki aktywne mające na celu odpowiednie odżywienie i nawilżenie skóry. Należą do nich między innymi:

  • kwas hialuronowy;
  • płatki lub puder różany;
  • olej jojoba i olej marula;
  • witamina C;
  • węgiel aktywny;
  • aloes.

Dzięki tym składnikom zarówno cera wrażliwa trądzikowa, cera tłusta jak i cera mieszana otrzymują odpowiednie nawilżenie i odżywienie w postaci witamin i minerałów.

Jak korzystać z maseczek w proszku?

Przygotowując skórę do nałożenia maseczki należy ją najpierw oczyścić z wszelkich zanieczyszczeń. To pierwszy etap pielęgnacji twarzy i dzięki temu stosowane później produkty będą miały znacznie skuteczniejsze działanie.

Do jednych z najważniejszych zasad w stosowaniu maseczek w proszku należy pilnowanie, by maska nie zastygła na twarzy. Może to doprowadzić do jej ściągnięcia i powstawania podrażnień. Maseczkę nałożoną na twarzy warto od czasu do czasu spryskać wodą, co również zapobiega ściągnięciu.

Maski algowe i mieszane tyłu peel off zdejmuje się z twarzy w jednym lub dwóch kawałkach (bez użycia wody). Jeśli na twarzy zostanie resztka maski można przy użyciu toniku usunąć pozostałości.

Maski glinkowe należy zmyć z twarzy letnią wodą. Na początku dobrze jest rozmasować produkt wykonując delikatny peeling, a następnie całość zmyć.